Tarptautinio organizacinio komiteto prezidento laiškas „Europiados“ bendruomenei.

Dėl koronaviruso krizės dabartinis laikotarpis mums visiems yra sudėtingas. Mūsų komiteto nariai ir aš tikimės, kad jūs ir jūsų šeimos laikotės gerai.

Atstumas šiuo metu yra didžiausia rūpestingumą išreiškianti priemonė, todėl mes griežtai laikomės valdžios institucijų apribojimų ir rekomendacijų tam, kad galėtume sumažinti pavojų „Europiados“ dalyvių bei svečių gyvybėms. Mes remiamės tarptautinių ir valstybinių sveikatos institucijų, ypatingai Lietuvos bei Klaipėdos, rekomendacijomis.

Po ilgų ir intensyvių diskusijų tarp mūsų komiteto ir Klaipėdos miesto, ir atsižvelgiant į visų „Europiados dalyvių bei svečių interesus, mes nusprendėme atšaukti šių metų „Europiadą“. Galimybė surengti festivalį rudenį taip pat buvo apsvarstyta, tačiau niekas aiškiai nežino, kaip toliau susiklostys situacija. Negana to, rudenį nebūtų galimybės dalyviams suteikti nakvynę, nes mokyklos, tikėtina, tuo metu jau pradės dirbti.

Kaip „Europiados“ prezidentas, bendraudamas su Klaipėda, tuo pat metu turėjau progos pabendrauti ir su būsimų „Europiadų“ organizatoriais – miestais Trapaniu, Kelcais ir Gota. Šiuo metu svarstome galimybę atidėti „Europiadą“ ir šiuose miestuose vienerius metus, kadangi mūsų tikslas yra 2021-aisiais metais suorganizuoti 57-tąją „Europiadą“ Lietuvoje. Prašau suprasti, kad visų miestų prioritetas – išspręsti su šia rimta krize susijusias užduotis, todėl mums reikia šiek tiek laiko pateikti galutinį sprendimą.

Tačiau mes tikime, kad jūs šį neeilinį etapą praeisite sveiki ir nenukentėję – to nuoširdžiai jums linkime.

Mes jau nekantriai laukiame mūsų spalvingos Europos „įvairovės vienybės“ fiestos 2021-aisiais, 57-osios „Europiados“ metu, kuomet švęsime dar tvirtesnę Europos bendrystę. Todėl dar ir dar džiuginsime miestus ir jų svečius savo tradiciniais kostiumais, liaudiška muzika ir šokiais. Bendradarbiauti dėl „Europiados“ ir Europos tikrai verta!

Mes, Organizacinis komitetas, informuosime jus apie tolimesnius veiksmus, kai tik gausime naujos informacijos. Prašome sekti informaciją mūsų tinklalapyje www.europeade.eu , kuris nuolat atnaujinamas.

Linkime jums stiprios sveikatos, tikėjimo ir viso, kas geriausia šiuo sunkiu metu. Rūpinkitės savo ir savo artimųjų sveikata ir dvasios stiprybe, kad mes vėl galėtume greitai pasimatyti.  

Nuoširdžiai jūsų,

Rüdiger Heß
Prezidentas