Viešoji įstaiga Klaipėdos šventės” buria entuziastingų ir energingų savanorių komandą dviem didiesiems ateinančių dviejų metų tarptautiniams renginiams įgyvendinti. 2020 m. rugpjūčio 5–9 dienomis į Klaipėdą atkeliaus margaspalvis Europos tautų kultūrų festivalis „Europiada“, o 2021 m. birželio 27-30 dienomis uostamiestis taps didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races 2021“ starto uostu.

Abiejų tarptautinių renginių sėkmės raktas – savanoriai. Į Europos tautų kultūrų šventę „Europiada“ laukiama atvykstant apie 4500 dalyvių (daugiau nei 200 kolektyvų) iš daugiau nei 20 valstybių. Kiekvienam kolektyvui reikės pagalbos orientuojantis mieste, kad kolektyvai laiku pasiektų renginių ir poilsio vietas, turiningai praleistų laisvalaikį. „Europiadai“ norima suburti iki 230 savanorių.

Regatos „The Tall Ships Races 2021“ metu planuojama, jog Klaipėdą aplankys apie 100 burlaivių. Didžiuosius burlaivius uostamiestis priims jau penktą kartą. Savanoriai ne tik sutiks ir globos daugiatautes laivų įgulas Klaipėdoje, bet ir patys turės galimybę pažinti jūros bangą. Burlaivių lenktynėms turėtų talkinti iki 120 savanorių komanda.

Į pirmąjį savanorių susitikimą ir renginių pristatymą organizatoriai kviečia jau šių metų gruodžio 4 d., trečiadienį, 15 val., Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje (Priešpilio g. 2, Klaipėda). Susitikime dalyvaus VšĮ „Klaipėdos šventės“ komanda, „Europiados“ tarptautinio komiteto narė Asta Dirgėlienė, patyręs savanorių lyderis Mindaugas Rukavičius ir kt.

Į renginį kviečiami visi – moksleiviai, studentai, dirbantieji, tėvai, seneliai, kam artima savanorystės idėja. „Savanoriais registruosime jaunuolius nuo 14 metų, o viršutinės amžiaus ribos šiai veiklai nėra. Esam atviri jaunimui, šeimoms, brandai bei patirčiai. Svarbiausi kriterijai, kuriuos keliame pretendentams – kalbų mokėjimas ir pozityvus nusiteikimas, nes savanoris tai ir miesto ambasadorius. Norime, kad prisiminimuose apie Klaipėdą išliktų besišypsančių žmonių veidai“,- sako Dalia Grikšaitė, VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė.

„Mūsų renginiuose jau dalyvavę savanoriai dalijasi tik gerais įspūdžiais. Galim garantuoti, kad savanorystė jums padės įgyti naujos ir įdomios patirties, supažindins su įvairiais žmonėmis, šioje veikloje jūs sustiprinsite komandinio darbo įgūdžius bei patirsite neišdildomų įspūdžių“,- žada „The Tall Ships Races 2021“ projekto vadovė Violeta Ulevičienė.

Tad visi, ką sudomino galimybė tapti uostamiestyje vyksiančių tarptautinių renginių savanoriais, kviečiami į „gyvą“ pokalbį su renginių organizatoriais, neturintieji galimybių tądien atvykti kviečiami pildyti savanorių registracijos anketas tinklapyje www.europeade.lt . Anketinius reikalavimus atitikę kandidatai bus pakviesti į ateinančius informacinius susitikimus ar mokymų sesijas.