Antverpenas, Belgija. Tarptautinis „Europiados“ komitetas ir jo techninė grupė su malonumu pristato artėjantį projektą „Europiada 2020 – drauge virtualiai“.  „Europiada“ virtualioje erdvėje vyks pirmą kartą.

“Europiada” – didžiausias folkloro festivalis Europoje, suburiantis per 5000 šokėjų, muzikantų ir dainininkų iš visos Europos kasmet vis kitame mieste. “Europiada” yra vienintelė tokio pobūdžio šventė ir, beje, pati didžiausia!

 “Europiada“ – tai unikalus reiškinys meno mylėtojų gyvenime. Mes, lietuviško liaudies šokio  ir muzikos atlikėjai, dalyvaudami “Europiados” renginiuose kartu su įvairiomis Europos šalių bendruomenėmis jaučiamės laisvi ir vieningi. Nuostabus jausmas matyti aikštėse ir stadionuose plazdant gausybę Europos šalių vėliavų ir laimingus įvairių tautybių žmones, šėlstančius šokio sukūryje”,- sako Nijolė Ritvienė, Liaudies šokių kolektyvo “Neris” vadovė. Kolektyvas – “Europiados” senbuvis,   Lietuvai festivalyje atstovaujantis nuo 1997-ųjų.

Nors š.m. rugpjūčio 5-9 dienomis kasmetinis renginys, kurį buvo numatyta organizuoti Lietuvos mieste Klaipėdoje, neįvyks, tačiau vietoje jo bus surengta nuotolinė „Europiada 2020 – drauge virtualiai“.  Šį projektą sudarys įprastinė 5 dienų programa – pasirodymai, paradas ir vakaronės. Šimtai kolektyvų nuo Portugalijos iki Baltijos šalių, nuo Kipro iki Škotijos dalinsis savo kultūrine patirtimi ir draugystės akimirkomis bei kvies visus prisijungti ir stebėti kartu.

Laukite išsamios informacijos, kuri bus paviešinta prieš pat renginį, mūsų interneto svetainėje www.europeade.eu bei “Facebook” paskyroje https://www.facebook.com/europeade.eu.  Nugalėkime negandas ir suvaržymus, pasidovanokime išskirtinę 5 dienų šventę, dalinkimės Europos šalių kultūra bei gėrėkimės jos įvairove kartu. Visi dalyviai tai daro savo lėšomis! Todėl prisijunkime ir palaikykime juos bei pasidžiaukime renginiu!

Nuorodoje vaizdo kvietimas stebėti virtualią „Europiadą“: