Festivaliai Covid-19 pandemijos metu atsakingi už daugelį mirčių užsienyje: Kaip palaikus pervežti į Lietuvą?

Šiandienos pandemijos metu vienas iš daugelio įvykių, kuriuos labiausiai paveikė COVID-19, yra muzikos ir meno festivaliai. Šie renginiai, kurie dažnai pritraukia tūkstančius žmonių iš viso pasaulio, tapo tikrosios pandemijos židiniais, dėl kurių padidėjo užsikrėtimo ir mirties atvejai.

Muzikos festivaliai, kurie dažnai būna pilni gyvenimo ir energijos, tampa liūdnais mirčių užsienyje šaltiniais. Kad ir kokie būtų apribojimai ir saugumo priemonės, užsikrėsti virusu dažnai yra neišvengiama tarp šimtų ar net tūkstančių žmonių, kurie dalijasi maistu, gėrimais ir erdve.

Šiuo metu mums tenka susidurti su gana niūriu klausimu: kaip palaikus pervežti į Lietuvą?

Pervežimo procedūra

Pervežti mirusiojo palaikus iš užsienio į Lietuvą – tai sudėtingas ir emocionaliai sunkus procesas. Tačiau yra aiškios taisyklės, kurių reikia laikytis siekiant šį procesą atlikti teisingai ir pagal įstatymus.

  1. Mirties faktas ir priežastis. Pirmiausia reikia patvirtinti mirties faktą ir nustatyti jos priežastį. Tai gali padaryti tik kvalifikuotas medicinos specialistas.
  2. Mirties liudijimas. Kitas žingsnis yra gauti mirties liudijimą iš vietos valdžios institucijų. Be šio dokumento nebus galima pradėti repatriacijos proceso.
  3. Palaikų konservavimas ir transportavimas. Palaikus būtina konservuoti ir paruošti transportavimui. Tą gali atlikti tik licencijuoti laidojimo paslaugų teikėjai. Jie atliks visus būtinus procesus, tokius kaip balzamavimas ir specialios transportavimo dėžės paruošimas.
  4. Transportavimo leidimas. Prieš pradėdami palaikų transportavimą, reikia gauti transportavimo leidimą. Šį dokumentą išduoda vietos sveikatos apsaugos departamentas.
  5. Transportavimas. Pagaliau, palaikus reikia pervežti į Lietuvą. Tai gali atlikti specializuotos oro linijos arba tarptautinės laidojimo paslaugos.

Šis procesas yra ilgas, sudėtingas ir emocionaliai sunkus. Tačiau svarbiausia, kad tai būtų atlikta teisingai, kad būtų galima užtikrinti mirusiojo orumą ir pagarbą.

Bendruomenės ir festivalių atsakomybė

Kadangi festivaliai ir masiniai renginiai yra pagrindiniai užsikrėtimo šaltiniai, svarbu, kad organizatoriai imtųsi visų būtinų saugumo priemonių. Tai apima socialinio atstumo laikymąsi, veido kaukių naudojimą, higienos priemonių prieinamumą ir dalyvių skaičiaus apribojimus. Be to, svarbu pabrėžti, kad kiekvienas festivalio dalyvis turi atsakomybę už savo ir kitų saugumą.

Pandemija parodė, kad turime būti atsakingi ir rūpintis savo ir kitų sveikata. Kol mes laukiame, kol situacija pasaulio mastu pagerės, turime būti pasirengę susidurti su sudėtingomis situacijomis ir rasti būdų, kaip juos spręsti. Ir nors šios aplinkybės yra labai sunkios, jos taip pat suteikia galimybę mums, kaip bendruomenei, paruošti save geriau ir išmokti iš šios patirties.

europeade.lt

Learn More →